واتس اپ
تلگرام

راهنمای خرید قوطی پروفیل و نکاتی که باید بدانید

راهنمای خرید قوطی پروفیل و نکاتی که باید بدانید

راهنمای خرید قوطی پروفیل و نکاتی که باید بدانید قوطی پروفیل به معنای شکل سطح مقطع فولاد است. در این مطلب سعی داریم به راهنمای خرید قوطی پروفیل و نکاتی که باید در این مورد بدانید می پردازیم:

این قطعات فلزی از نظر استحکام و جنس به دو دسته توپر و تو خالی و از نظر طراحی و ابعاد به دو دسته باز و بسته تقسیم می‌شوند. پروفیل‌های باز مصالحی مانند تیرآهن، میلگرد و تسمه می‌باشند و قوطی و لوله، مثال‌هایی از پروفیل‌های بسته هستند. در ایران با توجه به صنعت، این مصالح معمولا به صورت‌های  L، I، U  و Z ساخته می‌شوند.

پروفیل های ساختمانی، متنوع و پر کاربرد

برای خرید پروفیل‌ های مناسب، لازم است ابتدا موارد استفاده گوناگون آن‌را را بشناسیم و بدانیم که هر پروفیل در چه بخش و موردی کاربرد دارد. به همین دلیل در ادامه به بررسی رایج‌ترین انواع این مقاطع که بخش مهمی از راهنمای خرید پروفیل ها است، پرداخته‌ایم.

پروفیل مربع – مستطیل

این پروفیل‌ها عمدتا در ساخت در و پنجره، راه پله، ساختن حصار و نرده کشی کاربرد دارند. از آنجا که انتخاب پروفیل مناسب بسیار اهمیت دارد و باید مطابق با شرایط محصولی که در نهایت قرار است ارائه شود، پیشنهاد می‌کنیم که حتی برای بخش‌های کوچک نیز محصولات با کیفیت را انتخاب کنید.

پروفیل قوطی

مصرف عمده این پروفیل در صنایع خودرو سازی، ساختن پایه میز و صندلی می‌باشد. پروفیل قوطی با ضخامت، سایز و طول‌های متفاوتی به بازار ارائه می‌‌شود تا بسته به نیاز مشتری قابل انعطاف باشند. مثلا می‌توانید یک شاخه پروفیل با ضخامت ۶ میلی‌متر، طول ۱۲ متر و سایز ۱۴۰ در ۱۴۰ را در کنار یک شاخه دیگر که ۱۰ میلی‌متر ضخامت، ۶ متر طول و سایز ۱۵۰ در ۲۵۰ دارد را سفارش دهید.

پروفیل مبلی یا سبک

پروفیل مبلی به آن دسته از محصولاتی تلقی می‌شود که به دلیل ضخامت کم وزن کمی دارند. این مقاطع عمدتا از ورق روغنی ساخته میشوند به همین دلیل قیمت پروفیل مبلی بر این پایه تعیین میشود. تعدادی از ورقهای سیاه هم که در ضخامت های بسیار کم تولید می شوند در این دسته از محصولات قرار می گیرند . پیش از خرید پروفیل مبلی سایز مورد نظر خود را با دقت انتخاب کنید .

پروفیل Z

از این پروفیل برای یکپارچه سازی سطح مقطع‌های گوناگون استفاده می‌شود و کارخانه‌ها آن‌را با ضخامت‌های مختلفی تولید می‌کنند . پروفیل زد نسبت به سازه‌های دیگر، وزن کم و استحکام بالایی دارد، مقرون به صرفه است و نصب آن، آسان است.

پروفیل با اشکال خاص

از انواع این محصولات که در دسته پروفیل های ساختمانی قرار میگیرند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پروفیل ۵۰۷ ( پروفیل سپری )
  • پروفیل ۵۰۸ (دو لبه)
  • پروفیل ۵۰۹ ( تک لبه)
  • پروفیل لنگه دری

پروفیل استیل

نوع دیگری از این محصولات وجود دارد از جنسی به غیر از فولاد ساده کربنی تولید می­شود. این مقاطع در انواع آلیاژهای استیل یا فولاد زنگ نزن تولید می­گردند. فولاد زنگ نزن علاوه­بر ایجاد ظاهری زیبا در این مقاطع باعث افزایش مقاومت به خوردگی و اکسیداسیون آن­ها نیز می­شود.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *